Stowarzyszenie Sapere Aude po raz kolejny realizuje Społecznika.

 

Działające przy Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza Stowarzyszenie Sapere Aude realizowało 8 listopada 2019 r. warsztaty matematyczne w ramach Programu Społecznik „Matematyka sposobem na integrację ósmoklasistów i licealistów”, czyli Matematyka w 3D”. 

Celem inicjatywy podjętej przez nauczycieli z Sienkiewicza była integracja ósmoklasistów i licealistów powiatu kołobrzeskiego, rozwijanie kreatywności i zaangażowania uczniów poprzez promowanie nowoczesnych metod nauczania z zastosowaniem monitora interaktywnego, tablic interaktywnych, drukarek 3D oraz komputerów.
Od godziny 10:00 grupa licealistów pod kierunkiem nauczycieli Szkoły przeprowadziła warsztaty matematyczno-informatyczne z ósmoklasistami powiatu kołobrzeskiego.
W programie warsztatów realizowaliśmy: prezentacje multimedialne dotyczące brył w matematyce, fizyce, architekturze i sztuce, obserwacje brył za pomocą okularów 3D, warsztaty stereometryczne- konstruowanie brył matematycznych z zastosowaniem siatek brył,
Odbył się także konkurs „Bryły na Start” polegający na składaniu siatek brył wyciętych z brystolu bez użycia kleju.
W czasie przerwy uczniowie raczyli się pizzą i słodkimi przekąskami.
Druga część zajęć odbyła się w pracowni komputerowej. Zajęcia warsztatowe w pracowni poświęcone były konstrukcji brył matematycznych z zastosowaniem programu Geogebra.
Na zakończenie ósmoklasiści zostali wprowadzeni w wybrane tajniki programu Blender, dzięki któremu można było wydrukować dla nich ciekawe modele skomplikowanych brył szkieletowych. Każdy z uczestników otrzymał taką bryłę w prezencie. Na wszystkich zajęciach panowała atmosfera przyjaźni, radości co nie koniecznie kojarzy się uczniom z uczeniem się matematyki.
Warsztaty były ciekawym doświadczeniem zarówno dla licealistów jak i ósmoklasistów powiatu kołobrzeskiego

Zapraszamy do odwiedzania stron:
https://www.facebook.com/stowarzyszenie.sapere.aude/⬅️⬅️⬅️
https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-Nr-1-im-Henryk…/⬅️⬅️⬅️
https://www.facebook.com/Koszalińska-Agencja-Rozwoju…/⬅️⬅️